Lāzertags - kas tas ir?


Lāzertags, tautā saukts arī par lāzerpeintbolu, ir aizraujoša spēle un sports ikvienam, kas mīl aktīvi atpūsties kopā ar draugiem, skolasbiedriem vai kolēģiem.

Lāzertags ir komandas spēle un lielisks veids aktīvai atpūtai dabā vai telpās. Spēlē tiek imitētas kaujas un tā parasti notiek speciāli aprīkotos poligonos – kazarmās, angāros, bunkuros, mežā un citos objektos. Spēles būtība ir trāpīt ienaidniekiem ar infrasarkano staru. Kad tiek izšauts, tiek imitēta šāviena skaņa un mazs trieciens, vienlaikus nosūtot infrasarkano staru. Trāpījumu fiksē elektronika, kas liek mirdzēt sensoriem galvas saitē vai vestē.

Salīdzinot ar peintbolu un straikbolu (airsoftu), lāzertagam ir nozīmīgas priekšrocības, piemēram, liels šāviena attālums, nav vēja radītu traucējumu, ja lāzertagu izmanto ārpus telpām, nav jāpārlādē aptvere un lodes, neierobežots lādiņu skaits, iespaidīgs vizuālais efekts, nav jāizmanto specapģērbs, aizsargķivere, sejas aizsargs utt. Ne mazāk svarīgi, ka atšķirībā no peintbola,  lāzertaga spēlē vispār nav sāpju sajūtu vai traumas iespējas, kad „šāviens” trāpa pretiniekam. Atgriezeniskā saite pat lielos attālumos ļauj konstatēt trāpījumu mērķī. Turklāt šāvienus pavada skaņu efekti. Spēles pamatā ir elektroniski ieroči, kas šauj lāzerstaru un vibrējoši uztvērēji, kas stiprinās pie spēlētāju galvām un/ vai vestēm. Spēli var noorganizēt praktiski jebkur, gan telpās ar dabiskiem vai mākslīgi radītiem šķeŗšļiem, gan ārpus telpām, nebaidoties par apkārtējās vides bojājumiem. Spēlēt var dalībnieki pat no 4 gadu vecuma (tā tiek minēts dažās reklāmās, bet faktiski no ražotāju puses ieteicamais vecums ir, sākot no 6 gadiem).  Spēlē nav zilumu – jūti vien trāpījumu no vibrācijas, par lodēm nav jāmaksā – šauj, cik vēlies. Atšķirībā no peintbola, trāpījuma gadījumā nav jāgaida spēles beigas, jo lāzerpeintbols ļauj atgūt dzīvību “bāzē”. Līdz minimumam samazināts negodīgas spēles iespējas – ierocis izslēdzas, kad pretinieks Tevi ir “nošāvis”. Pēc spēles iespējams saņemt katra dalībnieka statistiku un apbalvot labāko šāvēju vai biežāk “nošauto”. Praktiski tas ir pretstats pie datora datorspēlēs pavadītajam laikam, svaigā gaisā, skrienot, kustoties un izjūtot adrenalīnu.